Aktualności

Policjanci i strażacy poprowadzili zajęcia profilaktyczne

Mławscy policjanci, wspólnie z kolegami ze straży pożarnej spotkali się dziś z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mławie. Zajęcia odbyły się w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” a dotyczyły problemu dopalaczy oraz nauki udzielania pierwszej pomocy.

Dzielnicowy mł.asp. Rafał Gołębczyk oraz mł.asp. Aneta Prusik z zespołu profilaktyki społecznej, opowiedzieli młodzieży o niebezpieczeństwie dopalaczy – uczniowie dowiedzieli się czym są dopalacze i jakie niosą zagrożenie. Nawet jednorazowe zażycie dopalacza może zakończyć się utratą zdrowia, a nawet życia. Przestępczy przemysł, produkujący dopalacze za nic ma zdrowie, przyszłość i marzenia młodych ludzi. Uczniowie obejrzeli także film dydaktyczny, w których ich rówieśnicy mówią o problemie dopalaczy, o zagrożeniu wypowiadają się także znane osoby tj. Marcin Gortat i Jurek Owsiak. Zajęcia odbyły się w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”.

Drugą część zajęć poprowadzili funkcjonariusze komendy powiatowej straży pożarnej w Mławie. Strażacy, którzy na co dzień ratują ludzkie życie i zdrowie, uczyli młodzież udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Autor: st.asp. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony