Aktualności

Płońscy policjanci zlikwidowali nielegalna uprawę konopi

Data publikacji 09.08.2017

Płońscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Zabezpieczyli łącznie 28 krzewów w różnych fazach wzrostu. Zatrzymany przez funkcjonariuszy 23-letni „plantator” pod uprawy zagospodarował nieużytki rolne i… dach garażu. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

W miniony poniedziałek płońscy kryminalni realizując wcześniejsze ustalenia przeszukali teren jednej z posesji w gm. Naruszewo. Z informacji jakie posiadali, wynikało, że mieszkający tam 23-letni mężczyzna nielegalnie uprawia konopie indyjskie.

W czasie przeszukania, w różnych miejscach posesji, a także poza nią policjanci znaleźli sadzonki i krzewy marihuany w różnej fazie wzrostu. Doniczki z sadzonkami stały na parapecie, na strychu domu, a kolejne, znajdowały się na dachu garażu. „Plantator” 20 krzewów zasadził bezpośrednio w gruncie na pobliskich nieużytkach rolnych. Policjanci w pomieszczeniach zajmowanych przez młodego mężczyznę zabezpieczyli również kilkadziesiąt „strunówek” z pozostałością suszu roślinnego i butelkę płynnego nawozu do roślin.

23-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut uprawy konopi indyjskich, a za ten czyn grozi mu do 3 lat więzienia.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska/RJ

Powrót na górę strony