Aktualności

Policjant z radomskiej drogówki wydostał dziecko z zakleszczonego auta

Data publikacji 06.05.2024

W sobotę (4.05) w Radomiu doszło do zderzenia dwóch aut. Pierwszy na miejscu zdarzenia był policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu, który przejeżdżał w pobliżu. Funkcjonariusz natychmiast ruszył z pomocą i wydostał z zakleszczonego auta 8-letnią dziewczynkę. Dwoje dzieci zostało przewiezione do szpitala na badania.

Do zdarzenia doszło przed południem u zbiegu ulic Wiejskiej i Południowej. Najprawdopodobniej 38-latka kierująca pojazdem marki Opel wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzyła się z pojazdem marki Audi, którym kierował 51-latek.

Na miejsce zdarzenia jako pierwszy dojechał podkom. Karol Głogowski kierownik ogniwa Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu, który pełnił służbę na motocyklu, był w pobliżu i zauważył wypadek. Funkcjonariusz natychmiast zareagował i ruszył z pomocą. Przed przyjazdem służb ratowniczych z zakleszczonego pojazdu udało mu się wydostać 8-letnią dziewczynkę i jej matkę, która kierowała pojazdem. Do szpitala na badania została przewieziona 8-latka i jej młodsza siostra, która również była w aucie.

Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Justyna Jaśkiewicz/KMP Radom 

Powrót na górę strony