Aktualności

Miał ponad trzy promile i trzy dożywotnie zakazy

Data publikacji 24.04.2024

Kierujący fiatem seicento zatrzymał pojazd w polu. Okazało się, że ma ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie i obowiązują go trzy dożywotnie sądowe zakazy kierowania pojazdami. Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowe popołudnie (22.04) mieszkaniec gminy Rybno widział, jak jadący przed nim fiat seicento zjechał z drogi na pobocze. Auto częściowo stanęło w polu, więc zatrzymał się i podszedł do kierowcy sprawdzić, co się stało. Okazało się, że mężczyzna siedzący za kierownicą fiata i pasażer są kompletnie pijani. Mieszkaniec gminy Rybno uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę, zabrał kluczyki i zadzwonił na numer alarmowy. Na miejsce skierowano policjantów z sochaczewskiej drogówki.

Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego. Okazało się, że 44-letni mieszkaniec powiatu łowickiego miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili również, że obowiązują go trzy dożywotnie zakazy kierowania pojazdami.

Łowiczanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Pasażera przekazano pod opiekę członka rodziny, a pojazd usunięto z drogi na koszt właściciela.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie podejrzany usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, będąc już wcześniej skazanym za takie przestępstwo. Czyn jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy mieszkańcowi gminy Rybno za zdecydowaną reakcję i postawę godną naśladowania.

Autor: asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony