Aktualności

Nielegalnie działające automaty do gier zabezpieczone przez makowskich policjantów

Data publikacji 23.04.2024

Makowscy policjanci zabezpieczyli 5 automatów do gier hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

W minionym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego makowskiej policji podjęli czynności  w jednej z kamienic na ul. Kilińskiego w Makowie Mazowieckim. Okazało się, że jest tam nielegalny punkt gier zręcznościowych. Zastali tam 41- letnią pracownicę lokalu oraz 33 – letniego mężczyznę grającego na maszynach. Policjanci zabezpieczyli 5 automatów do gier oraz  gotówkę. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Maszyny trafiły do depozytu funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

 

podkom. Monika Winnik/KPP w Makowie Mazowieckim

Powrót na górę strony