Aktualności

Oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej

Data publikacji 12.04.2024

W osiemdziesiątą czwartą rocznicę zbrodni katyńskiej Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Piotr Janik i insp. Paweł Herbuś złożyli kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym funkcjonariuszy Policji Państwowej pomordowanych na Wschodzie przez NKWD w latach 1939-1945 posadowionym przed budynkiem KWP zs. w Radomiu.

84 lat temu wymordowano blisko 22 tysiące obywateli polskich. W zbiorowych mogiłach w Katyniu, Miednoje i Charkowie spoczywają oficerowie Wojska Polskiego, funkcjonariusze Policji Państwowej i Policji Województwa śląskiego, żołnierze KOP, funkcjonariusze SG, Straży Więziennej, urzędnicy, uczeni, profesorowie wyższych uczelni, ziemianie, lekarze, nauczyciele, i prawnicy. Wszyscy stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy.

Hołd ofiarom zbrodni katyńskiej oddali dzisiaj (12.04) Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Piotr Janik i insp. Paweł Herbuś, którzy złożyli kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym policjantów II RP pomordowanych na Wschodzie przez NKWD w latach 1939-1945 posadowionym przed budynkiem KWP zs. w Radomiu.

Delegacja przedstawicieli KWP i KMP w Radomiu weźmie także udział w jutrzejszych oficjalnych uroczystościach, które odbędą się przed Pomnikiem Katyńskim na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego w Radomiu. Uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbędą się także w innych miastach województwa mazowieckiego, w których uczestniczyć będą miejscowi policjanci.

Sochaczew

Zespół Prasowy KWP

Powrót na górę strony