Aktualności

Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju. 40-latek ma na swoim koncie kilka kradzieży z włamaniem

Data publikacji 11.04.2024

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące zastosował sąd wobec 40-letniego mieszkańca gm. Czerwińsk nad Wisłą, który napadł na 68-letnią kobietę i dotkliwie ją pobił. Sprawcę ustalili i zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego płońskiej komendy. Mężczyzna poza zarzutem rozboju, usłyszał cztery inne, związane z kradzieżami z włamaniem. Grozi mu nawet do 20 lat więzienia.

Do brutalnego napadu na 68-latkę doszło 29 marca w Płońsku. Wracającej z zakupów kobiecie nieznany jej mężczyzna próbował wyrwać torebkę. Gdy 68-latka w trakcie szarpaniny przewróciła się na ziemię napastnik kopał ją po całym ciele powodując liczne, poważne obrażenia. Ze skradzioną torebką, w której był portfel z dokumentami i niewielką kwotą pieniędzy, napastnik uciekł. Płońscy policjanci od razu po otrzymaniu zgłoszenia podjęli czynności, by jak najszybciej zatrzymać sprawcę. Ustalony rysopis mężczyzny i informację o zdarzeniu dyżurny przekazał wszystkim patrolom policji.

Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą szybko ustalili tożsamość napastnika oraz miejsce jego pobytu. 40-letni mieszkaniec gm. Czerwińsk nad Wisłą był wyraźnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. W ramach prowadzonego postępowania został zabrany materiał dowodowy dający podstawę do przedstawienia zatrzymanemu w sumie 5 zarzutów. Mężczyzna odpowie za dokonanie rozboju na 68-latce oraz 4 kradzieże z włamaniem na terenie Płońska. Policjanci ustalili, że 40-latek trzykrotnie włamał się do jednego z pawilonów na targowisku przy ul. Sienkiewicza, skąd ukradł m. in. kilkadziesiąt sztuk torebek damskich, torby podróżne i pieniądze. Włamał się również do magazynu na ul. 1-go Maja, a jego łupem padły felgi aluminiowe z oponami. Sprawca przestępstw działał w warunkach tzw. recydywy. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 20 lat więzienia. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu mieszkaniec gm. Czerwińsk nad Wisłą został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony