Aktualności

Uratowali wędkarza, którego łódka zatonęła

Data publikacji 24.07.2017

Policjanci z domaniowskiego posterunku wodnego już drugi raz w przeciągu tygodnia uratowali ludzkie życie. Tym razem wyciągnęli z wody wędkarza, którego łódka wywróciła się na środku zalewu.

Dwaj przysuscy policjanci, sierż. sztab. Robert Świerczyński i st. sierż. Łukasz Krajewski na co dzień pracujący w Zespole Policji Wodnej, w piątkowe przedpołudnie pełnili służbę z terenie rozległego zbiornika w Domaniowie. Patrolując teren zalewu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę znajdującego się w wodzie, który wołał o pomoc.

Okazało się, że łódź, z której mężczyzna łowił ryby wywróciła się, wyrzucając go do wody. Nie miał on możliwości ponownego wydostania się na pokład, gdyż łódka zaczęła tonąć. Policyjni ratownicy bez wahania ruszyli na pomoc, szybko i sprawnie wydostali z wody i wciągnęli na własny pokład 67-letniego mieszkańca Radomia. Mężczyzna szczęśliwie nie odniósł poważniejszych obrażeń. Następnie policjanci dostarczyli go bezpiecznie do brzegu oddalonego o 250 metrów. Funkcjonariusze zabezpieczyli również łódź, zapobiegając jej całkowitemu zatonięciu.

Dzięki postawie, szybkości w podejmowaniu decyzji oraz profesjonalizmowi policjantów udało się uratować mężczyznę, a to zapobiegło możliwym w tej sytuacji przykrym konsekwencjom.

 

sierż. Izabela Górazdowska/RJ

Powrót na górę strony