Aktualności

Powołanie Komendanta Miejskiego Policji w Płocku

W Komendzie Miejskiej Policji w Płocku odbyła się uroczystość powołania Komendanta Miejskiego Policji oraz I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji. Nowym Komendantem został pełniący do tej pory jego obowiązki, nadkom. Sławomir Żelechowski, natomiast jego I Zastępcą został kom. Marek Kozanecki. Rozkazy o powołaniu wręczył Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu, insp. Tomasz Michułka.

Uroczystość odbyła się w środę 19 lipca 2017 roku w sali odpraw w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. Uczestniczyli w niej: policjantki i policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku oraz zaproszeni goście m.in. Wicestarosta płocki Iwona Sierocka, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w UM Płock Jan Piątkowski oraz Prokurator Okręgowy w Płocku Przemysław Tarczyński. Obecni byli także Komendanci Powiatowi Policji z Komend ościennych: w Sierpcu, Gostyninie i Żyrardowie. Rozkazy o powołaniu na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Płocku i na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Płocku wręczył Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu, insp. Tomasz Michułka.

Wczorajsza uroczystość była również okazją do wręczenia medali „Za zasługi dla Policji” oraz odznak „Zasłużony Policjant”. Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka wręczył medale „Za zasługi dla Policji”: Krzysztofowi Jadczakowi – Burmistrzowi Miasta i Gminy Gąbin, Józefowi Kurkowi – Burmistrzowi Mszczonowa, Wojciechowi Jasińskiemu – Prezydentowi Żyrardowa, Piotrowi Piątkowskiemu – Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, Jerzemu Staniszewskiemu – Wójtowi Gminy Bodzanów, Edmundowi Zielińskiemu – Wójtowi Gminy Gostynin.

Odznakami „Zasłużony Policjant” zostali odznaczeni: insp. Stanisław Szcześniak – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku, podinsp. Policji w stanie spoczynku – Marek Majewski, mł. insp. Arkadiusz Zgieb – Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie, kom. Ostrowski Marcin z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, podkom. Godos Jarosław – z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, st. asp. Piotr Złakowski – z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Komendant Wojewódzki Policji, zwracając się do powołanych na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Płocku nadkom. Sławomira Żelechowskiego i I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Płocku kom. Marka Kozaneckiego życzył im sukcesów na tych stanowiskach oraz dalszych tak dobrych wyników w ograniczaniu przestępczości w Płocku i powiecie płockim. Komendant Michułka złożył również gratulacje wszystkim odznaczonym.

 

Autor: asp. szt. Krzysztof Piasek

 

  • Powołanie Komendanta Miejskiego Policji w Płocku
  • Powołanie Komendanta Miejskiego Policji w Płocku
  • Powołanie Komendanta Miejskiego Policji w Płocku
  • Powołanie Komendanta Miejskiego Policji w Płocku
  • Powołanie Komendanta Miejskiego Policji w Płocku
  • Powołanie Komendanta Miejskiego Policji w Płocku
Powrót na górę strony