Aktualności

Można już obejrzeć spoty filmowe zrealizowane przez uczestników warsztatów Kameralnego Lata 2017

Data publikacji 19.07.2017

Na 10. edycję Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO złożyły się projekcje 65 filmów w ramach trzech sekcji konkursowych, pokazy dla dzieci oraz bardzo rozbudowany komponent edukacyjny. Od pięciu lat współorganizatorem festiwalu jest Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu. W tym roku patronat nad festiwalem sprawował Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk. Został on także wsparty rządowym programem MSWiA „Razem bezpieczniej”. Teraz można już obejrzeć spoty filmowe zrealizowane przez uczestników warsztatów filmowych.

Warsztaty filmowe KAMERALNEGO LATA po raz pierwszy miały formułę międzynarodową. Uczestnicy z Polski, Włoch, Francji i Węgier wzięli udział w serii profesjonalnych szkoleń z zakresu scenopisarstwa, reżyserii, organizacji produkcji, realizacji obrazu, postprodukcji i dystrybucji. Przez tydzień, pod okiem doświadczonych filmowców, przy użyciu profesjonalnego sprzętu i z kompleksowym wsparciem specjalistycznych firm z branży filmowej, nakręcili krótkie spoty filmowe o tematyce społecznej, zaprezentowane podczas gali zamknięcia KAMERALNEGO LATA.

Filmy powstawały pod okiem opiekunów artystycznych warsztatów: reżyserów Katarzyny Klimkiewicz i Grzegorza Zaricznego oraz policjantów z KWP zs. w Radomiu. Powstały cztery spoty mówiące o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przestrzegające przed spożywaniem „dopalaczy”, jak nie stać się ofiarą cyberprzestępców, czy też, jak nie paść ofiarą oszustwa metodą „na wnuczka”. Powstałe w czasie festiwalu filmy będą już wkrótce wykorzystywane przez mazowieckich policjantów m.in. w czasie spotkań z młodzieżą szkolną.

 

Można je już oglądać:

„Grandma”:

https://www.youtube.com/watch?v=lwJtp0j-BTg

„SmartStop”:

https://www.youtube.com/watch?v=NSuXMv2NATg

„Game”:

https://www.youtube.com/watch?v=PUDYASXDwI8

„Drugs”:

https://www.youtube.com/watch?v=BK_XZuaM4bk

 

Zapraszamy do oglądania!

 

Powrót na górę strony