Aktualności

Egzamin na zakończenie kursu samoobrony dla kobiet - ciąg dalszy działań "Kręci mnie bezpieczeństwo”

Symulacja napadu przez agresywnego mężczyznę – taką formę przybrał egzamin uczestniczek XIV edycji kursu samoobrony. Organizatorami kursu samoobrony ,,Bądź bezpieczna”. Szkolenie było prowadzone w ramach działań ,,Kręci mnie bezpieczeństwo” zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wczoraj odbyły się ostatnie zajęcia w ramach XIV edycji kursu samoobrony dla kobiet „Bądź bezpieczna”. Tradycyjnie już szkolenie zakończyło się egzaminem. Uczestniczki mogły w realnych warunkach sprawdzić umiejętności nabyte podczas zajęć na ,,macie”. W podziemiach ostrołęckiej „dziesiątki” przygotowano symulacje realnych sytuacji, z jakimi każda z kobiet spotkać się może w prawdziwym życiu. Już od kilku edycji kurs samoobrony „Bądź bezpieczna ” kończy się tego rodzaju symulacją. Oznacza to walkę z ,,napastnikami”. Chodzi o to, żeby jak najlepiej przygotować kobiety do sytuacji zagrożenia. Nie inaczej było podczas finału XIV edycji szkolenia.

W rolę pozorantów wcielili się Piotr Golon z Fight Academy oraz Piotr Drężek były zawodnik sportów walki. Nad całością egzaminu czuwała psycholog Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu podkom. Anna Szymańska oraz instruktor technik i taktyk policyjnych interwencji st. post. Daniel Zaręba, który jest m.in. zdobywcą Pucharu Europy w kickboxingu.

Aby zdarzenie przypominało jak najbardziej sytuację realną kobiety nie posiadały informacji na temat przebiegu ,,scenki”. Były napady, rozboje i próby kradzieży. Zachowanie wszystkich biorących udział w egzaminie zasługuje na duże słowa uznania.

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy, aby nabyte podczas szkolenia umiejętności nie musiały być używane w realnych sytuacjach.

Organizatorami XIV edycji kursu samoobrony ,,Bądź bezpieczna byli: Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia.

 

Autor: mł. asp. Tomasz Żerański

  • Symulacja napadu przez agresora  – taką formę przybrał egzamin uczestniczek kursu samoobrony
  • Symulacja napadu przez agresora  – taką formę przybrał egzamin uczestniczek kursu samoobrony
  • Symulacja napadu przez agresora  – taką formę przybrał egzamin uczestniczek kursu samoobrony
Powrót na górę strony