Aktualności

Skontrolowany autokar nie został dopuszczony do wyjazdu na wycieczkę

Data publikacji 03.06.2023

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP Siedlce wspólnie z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli autokaru nie dopuścili go do wyjazdu na wycieczkę szkolną z uwagi na zły stan techniczny pojazdu.

Policjanci siedleckiego WRD wraz z ITD przedwczoraj (1.06) sprawdzili autokar przed wyjazdem dzieci na wycieczkę zorganizowaną w ramach dnia dziecka. Niestety przewoźnik przyjechał takim autokarem, który po sprawdzeniu nie został dopuszczony do jazdy. Funkcjonariusze ujawnili bardzo zużyte opony i uszkodzone pasy bezpieczeństwa, co dyskwalifikowało autokar do ruszenia w podróż. Zamiast wyjazdu, został zatrzymany dowód rejestracyjny tego pojazdu i uczniowie musieli czekać na przyjazd drugiego, sprawnego autobusu, by móc ruszyć na zaplanowaną wycieczkę.

PRZYPOMINAMY! Już za kilkanaście dni rozpoczną się wakacje. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji jak co roku opublikuje wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten będzie zawierał zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców. Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Informacja o takich punktach pojawi się na stronie KWP zs. w Radomiu - www.mazowiecka.policja.gov.pl

PAMIĘTAJCIE! Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Autor: podkom. Ewelina Radomyska

Powrót na górę strony