Aktualności

W trakcie ucieczki przykrył się folią i sądził, że w ten sposób zmyli policjantów - nie udało mu się to

Data publikacji 01.06.2023

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w wyniku podjętego pościgu zatrzymali 43-latka, podejrzewanego o serię włamań do samochodów dostawczych na terenie Ostrołęki i Rzekunia. Mężczyzna uciekając przed policjantami wbiegł do budynku gospodarczego i przykrył się folią sądząc, że w ten sposób ukryje się przed policjantami. Znaleziono również przy nim rower, który pochodził prawdopodobnie z kradzieży. Amator cudzej własności został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Niebawem odpowie za swoje czyny przed sądem.

W bieżącym tygodniu wywiadowcy z ostrołęckiej patrolówki zajmowali się ustalaniem sprawcy włamań do samochodów dostawczych, które były zaparkowane na terenie Ostrołęki i Rzekunia. Jak wynikało ze zgłoszenia, z jednego z pojazdów sprawca ukradł skrzynkę z elektronarzędziami, natomiast z drugiego bluzy i czapki z logo firmy kurierskiej. Do trzech pojazdów próbował się włamać, jednak bezskutecznie. Uszkodził drzwi.

Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że sprawcą może być 43-latek. Gdy policjanci weszli na jego posesję mężczyzna zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszali za nim w pościg. W jego trakcie uciekinier wbiegł do jednego z budynków gospodarczych i przykrył się folią, łudząc się, że w ten sposób się ukryje przed policjantami. Po kilkunastu sekundach został „zdemaskowany” i obezwładniony. Na jego posesji znaleziono również rower, który prawdopodobnie pochodzi z kradzieży.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj były z nim wykonywane dalsze czynności procesowe, podczas których usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niebawem 43-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Autor: kom. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony