Aktualności

W slipach schował narkotyki, kierował bez uprawnień i był poszukiwany. 45-latek wpadł w czasie kontroli drogowej

Data publikacji 31.05.2023

Policjanci z Płońska zatrzymali 45-latka, który miał przy sobie narkotyki. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w czasie kontroli drogowej. Torebki z zakazanymi substancjami próbował ukryć w slipach. Okazało się, że nie posiada też uprawnień do kierowania pojazdami i jest poszukiwany przez płońską prokuraturę.

Policjanci z płońskiej patrolówki, pełniąc wieczorem służbę na terenie miasta, zwrócili uwagę na volkswagena, którego kierowca nie korzystał podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa. Po zatrzymaniu auta do kontroli funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili jego dane w policyjnych systemach. Okazało się, że 45-letni płońszczanin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Płońsku.

W trakcie interwencji mężczyzna zachowywał się podejrzanie i nerowo. Co chwilę poprawiał spodenki, które miał na sobie, jakby próbował coś ukryć przed mundurowymi. Podczas kontroli osobistej okazało się, że 45-latek w slipach schował 6 torebek z zapięciem strunowym z białym proszkiem – mefedronem i jedną z suszem roślinnym– marihuaną.

Płońszczanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony