Aktualności

Zatrzymany na warszawskim lotnisku

Data publikacji 09.05.2017

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na warszawskim lotnisku 35-latka, którego kozieniccy policjanci podejrzewali o szereg kradzieży i włamań. Mężczyzna już został tymczasowo aresztowany.

Kozieniccy policjanci od pewnego czasu prowadzili czynności zmierzające do ustalenia miejsca ukrywania się 35-letniego mieszkańca Kozienic, którego podejrzewali o szereg kradzieży, włamań oraz kradzieży pojazdu na terenie powiatu kozienickiego. Mężczyzna był dobrze znany kozienickiej policji z uwagi na jego wcześniejszą przestępczą działalność. Podejrzany chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej próbował uciec do Wielkiej Brytanii. Informacja o tym trafiła do funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej Warszawa – Okęcie. Będąc już na lotnisku, po odprawie pasażerskiej, został zatrzymany przez Straż Graniczną. Policjanci z Kozienic przewieźli 35-latka z lotniska do Kozienic, gdzie przedstawili mu zarzuty.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kozienicach, Sąd Rejonowy w Kozienicach zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska/RJ

Fot. arch. archiwum NwOSG

Powrót na górę strony