Aktualności

Policjanci i strażacy włączyli się do akcji „spoKREWnieni służbą”

Już 240 mundurowych oraz cywili z regionu radomskiego oddało krew w ramach akcji „spoKREWnieni służbą”, która rozpoczęła się na początku marca. Na całym Mazowszu zbiórki jeszcze trwają. Kolejne odbędą się Lipsku, Grójcu i Kozienicach. Krwi w regionalnych centrach krwiodawstwa przybywa z dnia na dzień. We wtorek (21.03) i środę (22.03) ten cenny płyn oddawali policjanci i strażacy z Radomia. Najliczniejszą grupę stanowili funkcjonariusze z SPPP w Radomiu. Dziękujemy!

Akcję zbiórki krwi objął patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ma ona na celu oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym poprzez honorowe oddawanie krwi. We wtorek i środę akcja odbywała się w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu. Włączyli się w nią strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Radomiu oraz policjanci i pracownicy cywilni z KMP w Radomiu oraz KWP zs. w Radomiu. Akcja zakończyła w środę (22.03) wieczorem.

Zbiórki odbyły się już m.in. w Garwolinie, Białobrzegach, Szydłowcu, Sierpcu, Zwoleniu, Przysusze. Na terenie regionu radomskiego, który obejmuje działaniem radomskie RCKiK krew od początku marca oddało już prawie 200 osób. W ten sposób przybyło ponad 70 litrów krwi. Akcje będą jeszcze do końca marca prowadzone na terenie kolejnych jednostek policji i straży pożarnej na całym Mazowszu, w tym w Lipsku, Grójcu, Kozienicach.

Warto przypomnieć, że policjanci i pracownicy cywilni KWP zs. w Radomiu w ramach akcji „Życiodajny krwioobieg” oddają honorowo krew już od 14 lat. W tym czasie oddali już tysiąc litrów krwi.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/RJ

  • Policjanci i strażacy oddają krew
  • Policjanci i strażacy oddają krew
  • Policjanci SPPP w Radomiu oddawali krew
  • Policjanci SPPP w Radomiu oddawali krew
  • Policjanci SPPP w Radomiu oddawali krew
Powrót na górę strony