Aktualności

Pierwsza pomoc przedmedyczna – szkolenie dla policjantów

W Komendzie Powiatowej Policji w Przysusze odbyło się szkolenie policjantów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze mieli okazję utrwalić zasady udzielania pomocy, których znajomość jest niezbędna w codziennej służbie.

Przysuscy policjanci uczestniczyli w szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach prowadzonych przez policjanta przysuskiej drogówki – mł. asp. Pawła Kwietnia, posiadającego tytuł ratownika oraz ratownika medycznego, a zarazem strażaka, z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej – starszego sekcyjnego Piotra Oracza uczestniczyło 50 funkcjonariuszy z Przysuchy oraz Odrzywołu. Podczas szkolenia policjanci poszerzali wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Z wykorzystaniem fantomów ćwiczyli sposób udzielania pomocy osobom starszym, dzieciom i niemowlakom.

Często się zdarza, że to policjanci są pierwszą służbą na miejscu np. wypadku drogowego i udzielają pierwszej pomocy, reanimując poszkodowane osoby do czasu przyjazdu służb medycznych. Ratownicy podkreślali, że dla ludzkiego życia najważniejsze są pierwsze cztery minuty, gdy dojdzie do zatrzymania krążenia.

W ocenie policjantów szkolenia przeprowadzone były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i praktycznym.

 

Autor: asp. Aneta Wilk

  • Szkolenie policjantów z pierwszej pomocy
  • Szkolenie policjantów z pierwszej pomocy
  • Szkolenie policjantów z pierwszej pomocy
Powrót na górę strony