Aktualności

Zabezpieczono nielegalny tytoń, papierosy i urządzenia do ich produkcji

Data publikacji 02.03.2017

Policjanci z Żyrardowa i Pruszkowa zabezpieczyli prawie 200 tys. sztuk nielegalnych papierosów, a także sprzęt do ich produkcji papierosów. Straty skarbu państwa z tytułu nielegalnej działalności oszacowano na 200 tys. zł.

Policjanci żyrardowskiej i pruszkowskiej komendy jednocześnie weszli do jednego z domów w Mrozach (gm. Puszcza Mariańska) i mieszkania na terenie Pruszkowa. Wcześniej uzyskane informacje świadczyły o tym, że w zajmowanych przez 41-letniego mężczyznę pomieszczeniach znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Ustalenia te potwierdziły się i podczas przeszukań zabezpieczono 195 tys. sztuk papierosów i 1,5 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli półprodukty i urządzenia służące do produkcji papierosów, w tym także puste opakowania z logo popularnych marek tytoniowych.

Na miejscu zatrzymano 42-latka, który przyznał że wszystkie rzeczy należą do niego. Ponadto mężczyzna okazał się też poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Golubiu Dobrzyniu celem doprowadzenia do zakładu karnego. Straty skarbu państwa wstępnie oszacowano na 200 tys. zł. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

 

Autor: asp. Agnieszka Ciereszko

Powrót na górę strony