Aktualności

Każdy krwiodawca, to bohater z wyboru – mundurowy, to bohater z powołania

Pierwszy raz w tym roku przed garwolińską komendę Policji podjechał krwiobus, gdzie chętni mogli oddać ten najcenniejszy z leków. Akcja oddawania krwi przez Policję w Garwolinie odbyła się po raz trzeci. Podczas dwóch akcji „Policja pomaga - mamy to we krwi” zebrano 32 litry krwi. W trakcje dzisiejszej zbiórki 18 osób oddało ponad 8 litrów krwi.

Policjanci oddający krew zgodnie podkreślają, że jest to kolejna forma służby dla społeczeństwa. Funkcjonariusze uważają, że jest to ogromna satysfakcja, ponieważ oddana krew może uratować ludzkie życie, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków. Niektóre osoby na oddanie krwi zdecydowały się po raz pierwszy. Krew została oddana przez policjantów, pracowników cywilnych jednostki oraz osoby prywatne. Inicjatorem akcji krwiodawstwa w garwolińskiej Policji jest sierż. szt. Tomasz Pytlarczyk, który jest dzielnicowym w gm. Garwolin.

Serdecznie dziękujemy za miłą i profesjonalna obsługę dla personelu medycznego z Oddziału Terenowego nr 49 w Garwolinie – RCKiK.

Powrót na górę strony