Aktualności

Spotkania z dziećmi w czasie ferii

W czasie ferii grójeccy policjanci prowadzą spotkania edukacyjne na terenie całego powiatu. Omawiają m.in. zagadnienia z pierwszej pomocy oraz rozdają odblaski.

Funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi grójeckiej Policji w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży prowadzą działania prewencyjno-edukacyjne pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2017”. Mundurowi odwiedzają szkoły na terenie powiatu, gdzie spotykają się z uczniami, którzy nie wyjechali na ferie. Podczas spotkań policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa, które mają na celu przybliżenie zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać korzystając z zimowego wypoczynku. Przestrzegają przed korzystaniem z lodowisk na dzikich zbiornikach, czy zjeżdżaniem na sankach w pobliżu ulic. Policjanci omawiają też zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, ze szczególnym naciskiem na noszenie elementów odblaskowych, a także właściwego zachowania się podczas wypoczynku zimowego.

W ramach działań "Bezpieczne Ferie 2017" dzielnicowa terenu Warki wraz ze strażakami z OSP Warka przeprowadziła pogadankę i pokazy z zakresu ratownictwa wodno-lądowego w tym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieciom rozdano także odblaski. Dzieci biorące udział w spotkaniu spędzają ferie zorganizowane dla nich przez CESiR Warka.

Autor: st. sierż. Karolina Krawczyk

  • Policjanci spotkają się z dziećmi w czasie ferii
  • Policjanci spotkają się z dziećmi w czasie ferii
  • Policjanci spotkają się z dziećmi w czasie ferii
Powrót na górę strony