Aktualności

Piąta w tym roku zbiórka krwi zakończona

Data publikacji 23.11.2016

Piąta w tym roku akcja zbiórki krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy zakończona. Akcję, jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zespół Prasowy KWP Radom. Odbyła się ona w ramach akcji „Życiodajny krwioobieg". Krew oddawano także dzisiaj w Płocku.

Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. K. Vietha w Radomiu stawili się funkcjonariusze operacyjni, w tym z Centralnego Biura Śledczego Policji, a także mundurowi z SPPP w Radomiu oraz liczne grono pracowników cywilnych. Stało się tradycją, iż jako pierwsi krew oddają wiceszefowie policyjnych związków na Mazowszu: Rafał Kruk oraz Robert Król, a także Rafał Jeżak z Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu. Dzisiaj przed komendą udało się zabrać prawie 14 litrów krwi. W tym roku mundurowi oddali już prawie 70 litrów krwi.

Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w Policji to służba dla społeczeństwa, dlatego też tak licznie odpowiedzieli na apel radomskiego centrum krwiodawstwa, bo jedynym źródłem krwi są ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Oddana dzisiaj, przez policjantów i pracowników cywilnych KWP zs. w Radomiu krew, trafi m.in. do chorego funkcjonariusza SPPP w Radomiu. Krew oddawano również w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. Kto nie mógł oddać krwi w Radomiu i Płocku mógł to także dzisiaj zrobić w Warszawie, gdzie zbiórkę zorganizował Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej.

Powrót na górę strony