Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 22.11.2016

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca opla, którego zatrzymał w czasie wolnym od służby funkcjonariusz sochaczewskiej komendy. Teraz amatorowi jazdy na podwójnym gazie grozi kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj po południu policjant sochaczewskiej „drogówki” wracając do domu, w Juliopolu zauważył, że z jednej z posesji wyjechał opel, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna omal nie doprowadził do zderzenia z pojazdem kierowanym przez funkcjonariusza. Policjant chcąc uniknąć zderzenia zjechał gwałtownie na pobocze, a opel odjechał z miejsca zdarzenia.

Mundurowy ruszył za astrą i po kilku kilometrach udało mu się zatrzymać auto. Od kierowcy czuć było wyraźnie alkohol, więc policjant wyjął mu kluczyki ze stacyjki i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego sochaczewskiej komendy. W trakcie dalszych czynności ustalono, że 65-latek kierował autem mając blisko dwa promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony