Aktualności

Debata społeczna w Płońsku

Data publikacji 26.10.2017

Wczoraj mieszkańcy powiatu płońskiego, podczas debaty społecznej, mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami policji i władz samorządowych na temat lokalnego bezpieczeństwa. Zaprezentowana została również aplikacja Moja Komenda, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i program „Dzielnicowy bliżej nas”

Wczoraj (25.10) w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Płońsku pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” odbyła się debata społeczna. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Płońska oraz powiatu , przedstawiciele policji i władz samorządowych, a także przedstawiciele równych instytucji i szkół współpracujących z płońską komendą. Głównym celem debaty było wspólne wypracowanie wniosków do realizacji, służących poprawie bezpieczeństwa na terenie powiatu.

Wszystkich zebranych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Płońsku mł. insp. Jarosław Brzozowski. Policjanci przedstawili zebranym „Płonka” maskotkę płońskiej policji. Pomysłodawczynią Płonka była Alicja Zimowska uczennica SP w Baboszewie, która w wygrała na pracę plastyczną dotyczącą wizerunku maskotki policyjnej Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Maskotka wykorzystywana będzie do działań profilaktycznych w przedszkolach i szkołach na terenie powiatu. Następnie komendant przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu płońskiego oraz efekty pracy płońskich policjantów. Podkreślał również ważną rolę dzielnicowych jako policjantów „pierwszego kontaktu” i przypominał o aplikacji „Moja Komenda”, która stanowi bazę teleadresową wszystkich jednostek policji i ułatwia kontakt z dzielnicowymi.

Powiatowy koordynator Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zaprezentował w jaki sposób działa mapa i umieścił na niej zgłoszenie wskazane przez jedną z uczestniczek debaty. Wyjaśniał przy tym każdy etap dokonywania zgłoszenia.

W czasie dyskusji, na którą przyszedł czas po prezentacjach, obywatele mogli zgłaszać prośby, wnioski i zadawać pytania dotyczące bezpieczeństwa wszystkim obecnym na sali przedstawicielom różnych służb i instytucji. Zgłoszone wnioski przyjęte zostały do realizacji i po weryfikacji podjęte zostaną odpowiednia działania.

Debata zakończyła się w nietypowy sposób, bo występem członków stowarzyszenia „Wiecznie młodzi”, którzy swój repertuar poszerzyli o skecze kabaretowe.

Przez cały czas debaty dla uczestników dostępny był punkt informacyjny, w którym policjanci rozdawali ulotki o treściach profilaktycznych. Osoby, które nie chciały zgłaszać swoich problemów na forum mogły zgłosić je bezpośrednio dyżurującym policjantom.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska/RJ

 

Powrót na górę strony