Aktualności

Szczęśliwe zakończenie trudnych poszukiwań 79-letniego ostrołęczanina

Data publikacji 13.09.2017

Kilkudziesięciu policjantów, strażaków, grupa ratownicza ,,Nadzieja” oraz członkowie rodziny brali udział w poszukiwaniach zaginionego 79-latka, który wczoraj wyjechał rowerem z domu i zgubił się w lesie. Policjanci prowadzili poszukiwania jeszcze przez kilkanaście godzin od zakończenia ich służby.

Zgłoszenie o zaginięciu dotarło do ostrołęckiej komendy wczoraj około godziny 20:00. Według informacji przekazanych od członków rodziny, senior wyjechał na rowerze z domu i zgubił sie w lesie, prawdopodobnie na terenie gm. Olszewo -Borki.

Sprawa od razu stała się priorytetową dla policjantów.  Wiek mężczyzny oraz warunki atmosferyczne mogły zagrażać jego życiu. W związku z tym do poszukiwań natychmiast skierowano policjantów ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy, strażaków oraz grupę ratowniczą "Nadzieja" z Łomży, którzy przeczesywali okoliczne lasy i łąki w poszukiwaniu mężczyzny.

Teren poszukiwań został podzielony na sektory. Komunikat wraz ze zdjęciem zaginego szybko trafił do mediów.

Policjanci kontynuowali poszukiwania do dzisiejszego poranka, pomimo zakończenia w dniu wczorajszym służby.

Dziś około godziny 8:00 mężczyzna został odnaleziony w rejonie jednego z lasów, w miejscu trudno dostępnym, kilka kilometrów od swojego domu. 79-latek był wycieńczony, przemoknięty oraz wyziębiony. Ostrołęczaninowi natychmiast udzielono pomocy. W oczekiwaniu na przyjazd karetki pogotowia ogrzał się i został okryty suchymi ubraniami w policyjnym radiowozie. Ostatecznie został zabrany do szpitala przez ratowników medycznych.

Dziękujemy wszystkim policjantom i osobom, które włączyły się w poszukiwania.

 


Autor: asp. Tomasz Żerański/AC

Powrót na górę strony