Aktualności

Kolejna uprawa konopi zlikwidowana przez ciechanowskich policjantów. Można było z niej uzyskać blisko 18 kg marihuany

Data publikacji 30.08.2017

Ponad 800 krzewów konopi indyjskich ujawnili ciechanowscy policjanci. Z takiej ilości roślin można uzyskać blisko 18 kg marihuany o wartości 700 tys. zł. To kolejna plantacja zlikwidowana przez funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

W miniony poniedziałek ciechanowscy kryminalni w wyniku własnych ustaleń na terenie gminy Ciechanów ujawnili 802 krzewy konopi indyjskich. Rośliny rosły na terenie nieużytków rolnych, w dwóch miejscach. Rośliny były w różnej fazie wzrostu. Największa miała 2,5 m. Konopie indyjskie zostały zabezpieczone oraz wykonano test narkotykowy, który potwierdził, że w roślinach może znajdować się THC czyli substancja zabroniona ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Z takiej ilości zabezpieczonych roślin można uzyskać około 17,6 kg marihuany o wartości około 705 tys. zł.

W chwili obecnej trwają czynności w tej sprawie. Policjanci ustalają kto mógł zasiać konopie. Zgodnie z art. 63 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani uprawa konopi innych niż włókniste zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast w przypadku, gdy   uprawa może dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

Autor: podkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony