Aktualności

Policjanci zabezpieczyli 350 krzewów konopi. Można było z nich uzyskać blisko 8 kg marihuany

Data publikacji 25.08.2017

W ostatnich dniach ciechanowscy policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z przestępczością narkotykową oraz zabezpieczyli 350 krzewów konopi indyjskich. Z takiej ilości roślin można uzyskać blisko 8 kg marihuany o wartości ok. 300 tys. złotych.

Policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w miniony wtorek na terenie gminy Sońsk znaleźli miejsce, gdzie łącznie zabezpieczyli 350 krzewów konopi. Rośliny rosły w kilku miejscach, wewnątrz pola oraz na nieużytkach rolnych. Z takiej ilości krzewów można uzyskać blisko 8 kg marihuany o wartości ok. 300 tys. złotych. Teraz policjanci ustalają, kto mógł zasiać konopie.

Następnego dnia policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 21-letniego mieszkańca Ciechanowa, który posiadał marihuanę. 21-latek na widok policjantów zaczął nerwowo się zachowywać co wzbudziło podejrzenie u funkcjonariuszy. Podczas kontroli osobistej mężczyzny policjanci znaleźli torebkę foliową z suszem roślinnym. Badanie policyjnym testerem wskazało, że jest to marihuana.

Wczoraj policjanci zatrzymali kolejną osobę, która posiadała środki odurzające. Funkcjonariusze podczas patrolowania miasta zauważyli zaparkowanego seata przy ul. Ogrodowej, a w nim dwie osoby. Dziwne zachowanie kierowcy i pasażerki było spowodowane obecnością narkotyków. Policjanci znaleźli susz roślinny oraz amfetaminę. Do posiadania środków odurzających przyznał się 20-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Ta sama kara grozi za uprawę konopi.

 

Autor: podkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony