POWIATOWY TURNIEJ BRD - 2019

Data publikacji 08.05.2019

Po eliminacjach szkolnych i gminnych przyszedł czas na eliminacje powiatowe. Znamy zwycięzców 42 Turnieju "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego"

Gospodarzem Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym był Zespół Szkół Nr 1 w Żyrardowie. To właśnie tam uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści zmagali się z zadaniami 42 Turnieju BRD.

Etap powiatowy organizowany był przy współpracy Wydziałów Komunikacji i Transportu Drogowego oraz Oświaty , Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Żyrardowie z Komendą Powiatową Policji w Żyrardowie i dyrekcją Zespołu Szkół Nr 1.

Po emocjonującej rywalizacji w grupie 1 – zawodnicy w wieku 10 – 12 lat, zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Żyrardowie. W grupie 2 – zawodnicy w wieku 12 +, najwyższą lokatę wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Żyrardowie.

Spośród wszystkich startujących uczestników, jury przyznało dwie nagrody indywidualne. Tytuł najlepszego zawodnika w grupie 1 wywalczyła Lidia Chyziak ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Żyrardowie, natomiast w drugiej kategorii najlepszym okzał się Konrad Wiciński ze Szkoły Podstawowej w Kuklówce Radziejowickiej.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci pucharów.

Przed zwycięzcami kolejny ogromny egzamin tym razem etap rejonowy w którym będą reprezentowali powiat żyrardowski.

Trzymamy kciuki i liczymy na wysokie miejsca.