Uroczysta zbiórka z okazji zmiany na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu - Aktualności - KPP w Zwoleniu

Aktualności

Uroczysta zbiórka z okazji zmiany na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu

Data publikacji 21.11.2019

Dzisiaj w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Zwoleniu w obecności I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Michała Ledziona odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu przez mł. insp. Jarosława Popczyńskiego. Obowiązki na tym stanowisku Komendant Wojewódzki z siedzibą w Radomiu powierzył kom. Mariuszowi Medweckiemu.

Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Zwoleniu, gdzie, dowódca uroczystości Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Robert Kaca złożył meldunek I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Michałowi Ledzion. Następnie inspektor Zespołu Wspomagającego Agnieszka Kołdej odczytała rozkaz Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniewa Mikołajczyka o odwołaniu ze stanowiska mł. insp. Jarosława Popczyńskiego oraz o powierzeniu obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu kom. Mariuszowi Medweckiemu.
Mł. insp. Jarosław Popczyński podziękował przedstawicielom lokalnych samorządów za wsparcie i wzorową współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu zwoleńskiego. Słowa podziękowania skierował także do kadry kierowniczej, policjantów i pracowników cywilnych Policji.
Słowa podziękowania i zaangażowania w obowiązki służbowe skierowali do żegnającego się z zwoleńską jednostką Policji   mł. insp. Jarosława Popczyńskiego zaproszeni goście, wśród którym byli m.in. Starosta Powiatu Zwoleńskiego Stefan Bernaciak, Burmistrz Zwolenia  Arkadiusz Sulima,  wójtowie gmin z powiatu zwoleńskiego, Prokurator Rejonowy w Zwoleniu, przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją.
Pełnienie obowiązków na stanowisku szefa zwoleńskich policjantów Komendant Wojewódzki zs. w Radomiu powierzył kom. Mariuszowi Medweckiemu, który ostatnio pełnił służbę w Wydziale Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu.


 asp. Krzysztof Gregorczyk

 • widok stojących funkcjonariuszy podczas przemówienia burmistrza Arkadiusza Sulimy
  autor Krzysztof Gregorczyk
 • Stojący komendanci Policji od lewej insp. Michał Ledzion, mł. insp. Jarosław Popczyński, kom. Mariusz Medwecki
  autor Krzysztof Gregorczyk
 • składanie meldunku przez komendanta KPP Zwoleń
  autor Krzysztof Gregorczyk
 • Przyjęcie szabli oficerskiej od I Zastępcy Komendanta KWP zs. w Radomiu
  autor Krzysztof Gregorczyk
 • składanie meldunku przez kom. Mariusza Medweckiego
  autor Krzysztof Gregorczyk
 • Podziękowania przez gości
  autor Krzysztof Gregorczyk
 • widok stojących funkcjonariuszy
  autor Krzysztof Gregorczyk
Powrót na górę strony