Przechwycone nielegalne papierosy - Aktualności - KPP w Zwoleniu

Aktualności

Przechwycone nielegalne papierosy

Data publikacji 04.07.2019

Ponad 1152 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli w poniedziałek zwoleńscy policjanci przy współpracy z Urzędem Celno – Skarbowym z Radomia. Część nielegalnego towaru znajdowała się w dwóch sklepach na terenie powiatu zwoleńskiego, pozostała kontrabanda była ukryta w mieszkaniach właścicieli. Kodeks karno - skarbowy za ten czyn przewiduje wysoką grzywnę i przepadek zarekwirowanego towaru.

W poniedziałek 01 lipca zwoleńscy policjanci Wydziału Kryminalnego realizując posiadane informacje zabezpieczyli w dwóch sklepach na terenie powiatu zwoleńskiego papierosy bez polskich znaków akcyzy. Dodatkowo w miejscach zamieszkania właścicieli znaleźli pozostałą cześć kontrabandy. Łącznie zostało zabezpieczonych ponad 1152 paczki papierosów i około 5 kg krajanki tytoniowej. Straty jakie poniósł skarb państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego to ponad 30 tys. zł.

Kodeks karno - skarbowy za popełniony czyn przewiduje wysoką grzywnę oraz przepadek zarekwirowanego towaru. Dodatkowo właściciele sklepów mogą ponieść konsekwencje wynikające z Ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

autor: mł. asp. Krzysztof Gregorczyk

  • leżące na podłodze paczki papierosów oraz worek z liśćmi tytoniu
    autor: Krzysztof Gregorczyk
Powrót na górę strony