Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy - Aktualności - KPP w Zwoleniu

Aktualności

Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy

Data publikacji 04.10.2017

Policjant Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej w ramach Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy 2 października odwiedził uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Paciorkowej Woli z oddziałami w Strykowicach Górnych. Mundurowy mówił między innymi o tym jak zapobiegać przemocy rówieśniczej.

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” prowadzonej z inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Policji szkoły podstawowe zostały wyposażone w specjalnie zaprojektowane kalendarze profilaktyczne. Zgodnie z wyszczególnionymi na nich datami na dzień 2 października przypada Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się od policjanta, czym jest przemoc, agresja, poznali ich rodzaje oraz jakie zachowania świadczą, iż jesteśmy ich świadkami. Następnie funkcjonariusz omówił czym jest przemoc rówieśnicza oraz przedstawił formy cyberprzemocy. Omówiono konsekwencje prawne stosowania przemocy rówieśniczej przez osoby małoletnie. Uczniowie usłyszeli również o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu oraz zagrożeń dotyczących cyberprzemocy.

Agnieszka Kołdej

Powrót na górę strony