Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – podsumowanie eliminacji powiatowych

Data publikacji 04.05.2017

Tegorocznym gospodarzem powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym był Zespół Szkół w Siemiątkowie.

Do tegorocznego Turnieju, który odbył się 28 kwietnia,  stanęło 7 drużyn z całego powiatu żuromińskiego, a o miano najlepszego zawodnika rywalizowało 25 uczniów gimnazjów i szkół podstawowych. Uczestnicy turnieju wyłonieni zostali podczas eliminacji szkolnych na najlepszych, zakwalifikowanych do  etapu  powiatowego czekał trudny test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz rowerowy tor przeszkód.   W obu kategoriach wiekowych, tj. szkoła podstawowa i gimnazjum.

W  kategorii: szkoły podstawowe, zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sinogórze, na drugim miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej w Syberii, trzecie miejsce zdobyła drużyna gospodarzy.

W kategorii  gimnazja,  najwyższa lokatę wywalczyła drużyna z Gimnazjum w Siemiątkowie, zaraz za nią uplasował się Gimnazjum w Syberii. Trzecie miejsce zdobyli gimnazjaliści ze Szkoły nr 2 w Żurominie.

Hasłem przewodnim turnieju było bezpieczeństwo rowerzystów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Turniej wpisał się w cele akcji „ Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Po zakończonych eliminacjach BRD również w Zespole Szkół w Siemiątkowie odbyło się znakowanie rowerów.

Zwycięzcy etapu powiatowego już 18 maja rywalizować będą podczas Rejonowego Turnieju BRD w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Ciechanowie .

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wygranej na szczeblu wojewódzkim.