Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości” - Aktualności - KPP w Żurominie

Aktualności

Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości”

Data publikacji 10.07.2019

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Żurominie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym celem prowadzonych działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości wyznaczonych dla danego odcinka drogi.

Kaskadowy pomiaru prędkości charakteryzuje się tym, że na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, lecz w różnych miejscach na danym odcinku (często krótkim odcinku drogi) ustawione kolejno po sobie patrole policji egzekwują od kierujących przestrzegania przepisów związanych z ograniczeniami prędkości zarówno na terenie obszaru zabudowanego jak i poza nim. W wczorajszych działaniach uczestniczyło 6 funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy mimo nie sprzyjającej aury pogodowej, skontrolowali 17 kierujących w tym 15 kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.


Pamiętajmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.


sierż. szt. Tomasz Łopiński

Powrót na górę strony