Jedna doba, dwie kontrole, dwa razy nietrzeźwy - Aktualności - KPP w Żurominie

Aktualności

Jedna doba, dwie kontrole, dwa razy nietrzeźwy

Data publikacji 03.07.2019

W miniony weekend funkcjonariusze żuromińskiej komendy interweniowali dwukrotnie wobec jednego z mieszkańców powiatu żuromińskiego, który pod znacznym działaniem alkoholu kierował dwukrotnie autem. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

W niedzielę, kilka minut po północy funkcjonariusze żuromińskiej komendy, na terenie gminy Siemiątkowo, zatrzymali kierującego samochodem peugeot, 48-letniego mieszkańca powiatu żuromińskiego. W trakcie kontroli okazało się, że od mężczyzny było czuć alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Tego samego dnia, kilka minut po godzinie 16 policjanci z Żuromina skierowani zostali na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gm. Siemiątkowo, gdzie kierujący samochodem peugeotem wypadł z drogi na przydrożne pole i podczas próby powrotu na drogę zawisł w przydrożnym rowie. Świadek zdarzenia, postanowił pomóc kierującemu ale gdy zorientował się, że mężczyzna jest pijany, zabrał mu kluczyki i powstrzymał kierowcę od dalszej jazdy i poinformował policję. Policjanci ustalili, że jest to ten sam kierowca,wobec którego interweniowali policjanci w godzinach nocnych, gdzie 48-latek stracił prawo jazdy za jazdę po pijaku. Tym razem wynik alkomatu wskazał już ponad 3 promile alkoholu.

Mimo nieustannych apeli policji i kampanii społecznych wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Warto wiedzieć, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie:

·  kara pozbawienia wolności do lat dwóch,

·  minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych;

- minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

 

sierż. szt. Tomasz Łopiński

Powrót na górę strony