STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA PRĘDKOŚĆ - Aktualności - KPP w Żurominie

Aktualności

STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA PRĘDKOŚĆ

Data publikacji 03.07.2019

W trakcie wykonywania zadań służbowych przez funkcjonariusza żuromińskiej drogówki, zostało zatrzymane kolejne prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym. Z taka prędkością nie jest dozwolone jechać nawet poza obszarem zabudowanym na terenie powiatu żuromińskiego.

Wczoraj na ulicy Wiadrowskiej w Żurominie zatrzymano uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h. Ulica Wiadrowska jest jedną z krótszych ulic na terenie miasta Żuromin. Mieszkańcy bardzo często zgłaszają fakt przekraczania prędkości na tej ulicy, również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń. Tym razem z niedozwoloną prędkością jechał 36-letni mieszkaniec Żuromina. Prędkość jaką wskazał miernik prędkości to 110 km/h. Mężczyzna ukarany został mandatem i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Zgodnie z obowiązującym prawem, policjanci zatrzymają kierującym uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zbudowanym. Jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten zostanie przedłużony do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka" bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i to my głównie decydujemy o wielu czynnikach w trakcie jazdy, które sprawiają to, że jedziemy bezpiecznie lub stwarzamy zagrożenie. Lekceważenie przepisów, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a często kompletny brak wyobraźni prowadzi do wypadków drogowych, szczególnie tych najtragiczniejszych w skutkach.

sierż szt. Tomasz Łopiński

 

 

Powrót na górę strony