Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z 3 promilami za kierownicą zakończył podróż w rowie

Data publikacji 03.01.2022

Na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Nic w tym dziwnego, ponieważ w swoim organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Jakby tego było mało mieszkaniec gminy Wyszków dodatkowo zlekceważył dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz 52-latka czekają surowe konsekwencje karno-finansowe.

1 stycznia o godzinie 21.35 policjanci ruchu drogowego zostali skierowania na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego, który wjechał do przydrożnego rowu przy ul. Białostockiej w Wyszkowie. Mundurowi szybko potwierdzili zgłoszenie i ustalili co było przyczyną kolizji drogowej.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wyszkowskiej drogówki wynika, że 52-letnia kierowca volkswagena na prostym odcinku drogi stracił panowanie na samochodem i zjechał do przydrożnego rowu. Policjanci od razu zorientowali się co było tego powodem. Od kierowcy czuć było alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca gminy Wyszków ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 52-latek już wcześniej kierował na „podwójnym gazie” i posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz 52-latek ponownie stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia i dotkliwa kara finansowa.

Pamiętajmy, że każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary oraz zakazu kierowania pojazdami, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drodze i powodują tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Nietrzeźwość kierującego stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację. Piłeś alkohol – nie jedź, nie wsiadaj za kierownicę. To zasada, którą należy bezwzględnie stosować.

 

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony