Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci grupy SPEED nie odpuszczają piratom drogowym

Data publikacji 26.05.2021

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m. in. dłuższa droga hamowania, brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku.

Niestety na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Przykładem jest kierująca, która dzisiaj rano za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Pędzące renault policjanci wyszkowskiej drogówki wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED, wyhamowali  na drodze wojewódzkiej  618 w miejscowości Łosinno. Mieszkanka gminy Somianka pędziła na „pięćdziesiątce” z prędkością 109 km/h. 

Za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym kobieta straciła swoje uwapnienia na 3 miesiące, a do jej konta policjanci grupy SPEED dopisali 10 punktów karnych. Nie obeszło się również bez wysokiego mandatu.

Przypominamy, że:

• przekraczając dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym kierujący straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy;

• jeżeli w tym okresie osoba będzie kierowała pomimo wydanego zakazu - okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy;

• natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, jest przestępstwem z art. 180 a kk, za które m.in. grozi kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat).

Pamiętajmy również o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która daje możliwość mieszkańcom powiatu wyszkowskiego zgłaszania miejsc, które w ich odczuciu negatywnie wpływają na bezpieczeństwo. Narzędzie nie jest w stanie zastąpić pilnej interwencji Policji, ale powoduje, że funkcjonariusze częściej pojawiają się w miejscu zagrożonym. Każde zgłoszenie jest poddawane szczegółowej weryfikacji - policjanci pojawiają się we wskazanym miejscu kilka razy, zanim ocenią czy zgłoszenie można potwierdzić czy też nie.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

kom. Damian Wroczyński

 

Powrót na górę strony