Pijani, a mimo to wsiedli za kierownicę - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani, a mimo to wsiedli za kierownicę

Data publikacji 15.07.2019

W ostatni weekend policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. W zatrzymaniu jednego z ich pomogło anonimowe zgłoszenie. Kierowca fiata miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

W sobotę wieczorem w miejscowości Chrzczanka Włościańska policjanci z posterunku w Długosiodle zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego kierowcę forda. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca fiata zatrzymany w niedzielę przy szpitalu w Wyszkowie. W zatrzymaniu tego kierowcy pomogła prawidłowa reakcja świadka, który podejrzewał, że kierujący może być nietrzeźwy, o czym szybko powiadomił policję. Podczas kontroli okazało się także, że 41- latek nie posiada nawet prawa jazdy.

Tego samego dnia nietrzeźwy kierujący, który nie dostosował prędkości do warunków na drodze i stracił panowanie nad pojazdem uderzył w ogrodzenie posesji przy ul. Świętojańskiej. 31-letni kierowca opla miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.  

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci zwracają uwagę, że pijani kierowcy nierzadko przewożą swoich najbliższych: żony, dzieci, przyjaciół. Wielu pasażerów świadomie podejmuje ryzyko, decydując się na jazdę samochodem prowadzonym przez nietrzeźwego. Inni nie reagują, gdy w ich obecności ktoś na chwiejnych nogach zbliża się do samochodu.

Jeśli widzisz kierowcę, który zachowuje się podejrzanie, reaguj! Wystarczy zadzwonić na policję i poinformować o tym fakcie. To „nie doniesienie” tylko odpowiedzialność i troska o życie innych.  Pijani kierowcy zawsze stwarzają olbrzymie zagrożenie na drodze, dlatego nigdy nie przymykaj oka na takie zachowanie!

Powrót na górę strony