Policjanci rozpoczynają akcję „Bezpieczne Ferie 2018” - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozpoczynają akcję „Bezpieczne Ferie 2018”

W najbliższy poniedziałek dzieci i młodzież rozpoczną ferie zimowe. W trosce o ich bezpieczeństwo już od dziś na terenie naszego powiatu policjanci rozpoczynają działania „Bezpieczne ferie 2018”.

Od 15 stycznia br. uczniowie powiatu wyszkowskiego rozpoczynają dwutygodniowe ferie zimowe. Podobnie jak w latach ubiegłych nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwać będą policjanci. Za nami już wiele spotkań profilaktycznych w szkołach, podczas których mundurowi przypominali o zasadach bezpieczeństwa w czasie zimowego szaleństwa.

W ramach prowadzonej akcji należy spodziewać się także większej liczby policjantów ruchu drogowego, którzy sprawdzą między innymi czy wszyscy podróżują w pasach bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów, oraz trzeźwość kierowców.

Podczas dwutygodniowego wypoczynku policjanci odwiedzać będą dzieci i młodzieży przebywającą na zorganizowanych zimowiskach. Będą rozmawiać z nimi oraz opiekunami na temat bezpiecznych zachowań w czasie ferii. Podczas codziennej służby policjanci sprawdzą miejsca, gdzie przebywa młodzież m.in. parki, rejony galerii handlowych, boiska oraz „dzikie lodowiska”. Funkcjonariusze  zwrócą też uwagę na placówki handlowe, gdzie może dochodzić do podawania i sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.

Przypominamy, że organizatorzy wyjazdów lub rodzice mogą zwrócić się do policji o sprawdzenie autokarów przewożących dzieci i młodzież na wycieczki lub zimowiska. Wystarczy zadzwonić do Wydziału Ruchu Drogowego na numer 29 743 6211 i umówić termin kontroli. Najlepiej zrobić to z 3 dniowym wyprzedzeniem. Kontrole autokarów odbywają się na parkingu przy ul. Strażackiej w Wyszkowie.

Powrót na górę strony