Aktualności

#Zostanwdomu - szydłowieckich policjantów wspierają Terytorialsi. By odciążyć służby mundurowe możecie zainstalować aplikację „Kwarantanna domowa”

Data publikacji 24.03.2020

Szydłowieccy policjanci cały czas sprawdzają jaki jest stan mieszkańców powiatu szydłowieckiego, którzy pozostają w kwarantannie. Mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu od wczoraj wpierają żołnierze z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu.

Jeżeli osoby, z którymi mają kontakt, potrzebują wsparcia, informacje takie trafią do odpowiednich instytucji. Możliwe jest też wysłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów - tak, dzięki aplikacji „Kwarantanna domowa” może wyglądać nasze 14 dni w domu.

Każdego dnia rośnie liczba osób objętych kwarantanną domową. To Polacy, którzy wrócili z zagranicy, ale i osoby, które miały kontakt z ludźmi zarażonymi koronawirusem. Z kwarantanną wiążą się pewne obowiązki. To m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym ją odbywamy. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo nam wszystkim, zarówno osobom objętym kwarantanną, jak i ich bliskim, czy sąsiadom.

Jednym z zadań funkcjonariuszy jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanym adresem. Każdego dnia szydłowieccy policjanci otrzymują informacje dotyczące osób, podlegających kwarantannie domowej. Od wczoraj mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wpierają żołnierze z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu. Policjanci i żołnierze, którzy sprawdzają miejsce pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu. Korzystają z telefonów komórkowych.

Jednak jeśli chcesz ułatwić nam pracę, możesz ściągnąć aplikację „Kwarantanna domowa”. Nie ma możliwości, by z aplikacji korzystały osoby nieobjęte kwarantanną. Jej system jest połączony z bazą numerów telefonów osób, które zostały zobowiązane do przejścia kwarantanny. Każdego dnia kwarantanny do objętych nią osób - które zainstalowały i aktywowały aplikację - będzie SMS-em wysłana prośba o wykonanie zadania. Bardzo prostego i zawsze takiego samego. Zrobienia selfie. Dzięki geolokalizacji oraz nowoczesnemu systemowi porównywania twarzy będzie wiadomo, że to na pewno ta osoba i że przechodzi kwarantannę w miejscu zadeklarowanym w formularzu lokalizacyjnym. Pomoże w tym zrobione przy aktywacji zdjęcie referencyjne. To do niego będą porównywane kolejne przesłane fotografie. Aplikację można pobrać na telefony z androidem oraz systemem iOS.

 

sierż. szt. Marlena Skórkiewicz

  • Wspólne patrole
  • Kontrola osób objętych kwarantanną
  • Wspólne patrole
Powrót na górę strony