Podopieczni Caritas z wizytą w komendzie - Aktualności - KMP w Siedlcach

Aktualności

Podopieczni Caritas z wizytą w komendzie

Data publikacji 01.07.2019

Dzisiaj( 01.07) podopieczni Caritas Diecezji Siedleckiej odwiedzili wraz ze swoimi opiekunami, Komendę Miejską Policji w Siedlcach. Dzięki wizycie dzieciaki miały okazję poznać pracę funkcjonariuszy oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Policjanci również w okresie wakacyjnym  prowadzą wiele spotkań z dziećmi i młodzieżą. Tym razem to dzieci odwiedziły mundurowych i  zobaczyły jak wygląda praca policjanta.

Małych gości przywitał  i oprowadził po siedzibie siedleckiej policji funkcjonariusz  Zespołu ds. profilaktyki  Społecznej. Nieletnich i Patologii asp.szt Leszek Jastrzębski. Dzieci podczas wizyty w komendzie zapoznawały się ze specyfiką pracy policji oraz zwiedziły jednostkę z zainteresowaniem przypatrując się pracy funkcjonariuszy różnych komórek.

Uczniowie odwiedzili większość pomieszczeń znajdujących się w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach.  Niemałe  emocje wzbudziła  strzelnica usytuowana na najwyższej kondygnacji budynku. Młodzież  odwiedziła także stanowisko dowodzenia  komendy gdzie podpatrywała pracę  oficerów dyżurnych. Kolejna atrakcją  był   pokaz tresury owczarka belgijskiego o imieniu  „ Cywil”. Następnie  dzieciaki wzięły udział w  zajęciach z  asp.szt Markiem Sienkiewiczem – technikiem kryminalistyki, podczas których,   zapoznały się  z techniką daktyloskopii. W trakcie  pobytu w siedleckiej jednostce policji  uczestnicy  zadawali wiele pytań wskazujących na duże zainteresowanie pracą policjantów.

autor. kom.Agnieszka Świerczewska

 

Powrót na górę strony