I Turnus "Pogodnego Lata" - Aktualności - KPP w Sierpcu

Aktualności

I Turnus "Pogodnego Lata"

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2019” policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego odwiedzili dzieci i młodzież spędzające wakacje w Stanicy Harcerskiej „Nasz dom” w miejscowości Słupia, gm. Szczutowo.

Sierpeccy policjanci przeprowadzili prelekcję o bezpieczeństwie nad wodą, ochronie swoich rzeczy osobistych przed ewentualną kradzieżą i zachowaniu w przypadku zagubienia w lesie oraz niebezpieczeństwem płynącym z zażywania narkotyków i dopalaczy.

Spotkanie realizowane było zarówno przez policjantów KPP w Sierpcu, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, jak również wspólnie z przedstawicielami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sierpcu. Policjanci realizując program „Bezpieczne wakacje 2019” nie tylko kontrolują, ale chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach. Wśród uczestników propagowano też bezpieczeństwo w ruchu drogowym, oraz dostępne aplikacje „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Działania realizowano w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Wakacje pod namiotami dla wielu dzieci i młodzieży to popularna, ciekawa i pełna wrażeń forma letniego wypoczynku. Warto jednak pamiętać, że odpoczynek na łonie natury wymaga od nas zachowania szczególnej ostrożności i rozwagi, chociażby podczas niekorzystnej pogody – gwałtownych opadów, burz czy silnego wiatru.

Publikacja: Aleksandra Szarwińska
Powrót na górę strony