„Na podwójnym gazie” i dożywotnim zakazie - Aktualności - KPP w Sierpcu

Aktualności

„Na podwójnym gazie” i dożywotnim zakazie

W ubiegły piątek policjanci z sierpeckiej drogówki otrzymali zgłoszenie o tym, że po jednej z miejscowości na terenie gminy Rościszewo osobowym renault może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ jak się okazało, miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Na dodatek posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

W piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu otrzymali zgłoszenie od dyżurnego, że po terenie gminy Rościszewo może poruszać się kierujący pojazdem Renault będący pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze udali się w patrol wskazanego terenu, a po kilku minutach zauważyli pojazd pasujący opisem do tego, którego szukali, wyjeżdżający z posesji. Poprzez użycie sygnałów błyskowych i dźwiękowych wydali kierującemu polecenie do zatrzymania się, jednak mężczyzna siedzący za kierownicą Renault zaczął gwałtownie przyspieszać i uciekać. Po około kilometrowym pościgu uciekinier ugrzązł na mokrym podłożu i został zatrzymany.

Nietrzeźwym kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego, który kierował autem mając prawie…. 4 promile alkoholu w organizmie! Dodatkowo okazało się, że posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kierujący będzie odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej, kierowanie pomimo zakazu prowadzenia pojazdów i jazdę „na podwójnym gazie”.

Publikacja: Aleksandra Szarwińska
Powrót na górę strony