Prelekcje oraz pokaz ratownictwa na lodzie - Aktualności - KPP w Sierpcu

Aktualności

Prelekcje oraz pokaz ratownictwa na lodzie

Podczas ferii zimowych sierpeccy policjanci odbywają szereg spotkań z dziećmi na terenie powiatu sierpeckiego w związku z akcją „Bezpieczne ferie 2019”. Kilka dni temu odbyła się prelekcja na temat bezpieczeństwa podczas ferii, bezpiecznego korzystania z Internetu oraz pokaz ratownictwa na lodzie zorganizowany przez strażaków z PSP w Sierpcu.

Sierpeccy policjanci zajmujący się profilaktyką prowadzili prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie ferii zimowych. Funkcjonariusze uczulali dzieci także na zagrożenia, które mogą spotkać w cyberprzestrzeni oraz tłumaczyli, co trzeba robić aby nie stać się ofiarą przestępstwa internetowego.

Po zakończeniu prelekcji policjanci wraz grupą dzieci i młodzieży oraz ich opiekunami udali się  na teren Ośrodka Wypoczynkowego w Bledzewie, gdzie odbyły się pokazy z zakresu ratownictwa na lodzie oraz samoratownictwa. Strażacy zaprezentowali szereg technik ratownictwa zaczynając najprostszych, które mogą być wykorzystane przez każdego z nas, aż do technik z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu z zakresu ratownictwa lodowego. A wszystko po to by podnieść świadomość o konsekwencjach korzystania z zamarzniętych zbiorników wodnych, by pamiętać, że w przypadku załamania się lodu przy niskich temperaturach nawet w kilka minut dochodzi do wychłodzenia organizmu, utraty przytomności i śmierci.

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony