Pierwsze szkolne spotkania już za nami - Aktualności - KPP w Sierpcu

Aktualności

Pierwsze szkolne spotkania już za nami

Data publikacji 12.09.2018

Pomimo , że od rozpoczęcia roku szkolnego upłynął tydzień sierpeccy policjanci nadal odwiedzają szkoły rozmawiając nie tylko z dziećmi i młodzieżą, ale również z nauczycielami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Wraz  z rozpoczęciem nowego roku szkolnego policjanci odpowiedzialni za działania profilaktyczne rozpoczęli spotykania z dziećmi i młodzieżą uczęszczającą do szkół na terenie całego powiatu sierpeckiego. Podczas spotkań funkcjonariusze przekazują swoją wiedzę  na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznego przekraczania jezdni, prawidłowego podróżowania samochodem jako pasażer, a także przypominają o obowiązku używania elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach publicznych poza obszarem zabudowanym po zmroku. Szczególną uwagę policjanci poświęcają tym dzieciakom, które po raz pierwszy rozpoczęły naukę, a poprzez praktyczne działania w ramach akcji "Kierowco. Nie polujemy na zebrach" funkcjonariusze uświadamiają zarówno dzieciom, jak i kierowcom zachowania bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach i przekraczania jezdni.  Podczas prelekcji z dziećmi  funkcjonariusze  zwracają również  uwagę na zagrożenia jakie mogą spotkać najmłodszych ze strony osób obcych, jak uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na podwórku, w domu oraz w drodze do szkoły przy wykorzystaniu zasad asertywności wobec nieznanych osób, a także przypominają o zagrożeniach związanych za zażywaniem dopalaczy.

Podczas spotkań funkcjonariusze kontrolują również kierujących i autokary przewożące dzieci i młodzież szkolną w ramach akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”.

Powrót na górę strony