Aktualności

Utworzono miejsce spotkań z dzielnicowym w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Narutowicza 27 w Sierpcu

W związku z potrzebą społeczną mającą na celu przybliżenie Policji do środowiska lokalnego w ubiegłym tygodniu podjęta została przez dzielnicowego asp.szt. Marka Biegańskiego inicjatywa utworzenia Miejsca spotkań z dzielnicowym w ramach współpracy z Zarządem Osiedla nr 7 i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu. Do współpracy zaproszono również Urząd Miasta Sierpca oraz Spółdzielnię Mieszkaniową w Sierpcu, które poparły inicjatywę.

Oficjalne otwarcie punktu  dla interesantów miało miejsce w dniu 28 listopada. Na siedzibę wybrano lokal będący filią Miejskiej Biblioteki Publicznej w centrum rejonu nr I obsługiwanego przez dzielnicowego asp.szt. Marka Biegańskiego, który w znacznym stopniu obejmuje osiedle Jana Pawła II. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni do współpracy przedstawiciele m.in.  Zarządu Osiedla nr 7 w Sierpcu , Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu, Spółdzielni Mieszkaniowej, a także kierownictwo komendy w osobach Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu mł.insp. Mariusza Kryszkowskiego i Zastępcy Komendanta mł.insp. Krzysztofa Witkowskiego.

W trakcie spotkania ustalono, że spotkania z mieszkańcami będą odbywać się cyklicznie w każdy ostatni piątek miesiąca w godzinach 15.30-17.00, a w przypadku dużego zainteresowania mieszkańców rejonu nr I spotkaniami z dzielnicowym może zostać zwiększona częstotliwości dyżurów dzielnicowego.

W uzupełnieniu powyższej inicjatywy pod nazwą „Akademia dzielnicowego” w celu ułatwienia kontaktu i wymiany informacji z dzielnicowym zostały przygotowane magnesy oraz kubki zawierające podstawowe informacje dotyczące kontaktu z dzielnicowym.

Publikacja: Krzysztof Kosiorek
Powrót na górę strony