Odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji. - Aktualności - KPP w Sochaczewie

Aktualności

Odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji.

Data publikacji 15.03.2017

Pięćdziesięcioletni mieszkaniec Sochaczewa usłyszał w poniedziałek w prokuraturze zarzut posiadania nielegalnej broni i amunicji. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie  policjanci zostali powiadomieni, że na ulicy Dywizjonu 303 mężczyzna ubrany w wojskowy strój chodzi z bronią w ręku. Kilka minut później funkcjonariusze spotkali ubranego w kurtkę moro 50- latka, który usiłował coś pod nią schować. Okazało się, że mężczyzna chciał ukryć przed mundurowymi broń gazową.  Pistolet z amunicją zabezpieczono, a sprawca  został zatrzymany i przewieziony do sochaczewskiej komendy.
Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że miał blisko 3  promile. Jak ustalili policjanci, mężczyzna już wcześniej wystrzelił jeden nabój w mieszkaniu.

W poniedziałek 50 – latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie gdzie usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Za popełnione  przestępstwo grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.  

Powrót na górę strony