Dzielnicowy zorganizował zbiórkę przyborów szkolnych - Aktualności - KPP w Sochaczewie

Aktualności

Dzielnicowy zorganizował zbiórkę przyborów szkolnych

Data publikacji 21.03.2019

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Młodzieszynie zorganizował w Szkole Podstawowej w Śladowie zbiórkę przyborów szkolnych. Artykuły przyniesione przez dzieci i rodziców, trafiły do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Wyszogrodzie i na oddział onkologii szpitala dziecięcego przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie.

Pomagać lubi od zawsze, dlatego został dzielnicowym. W ostatnim czasie sierż. Konrad Sowiński zorganizował zbiórkę artykułów piśmienniczych i książek w Szkole Podstawowej w Śladowie. Akcja, którą na terenie tej placówki nadzorowała Aleksandra Czarnecka, spotkała się z dużym zainteresowaniem. Uczniowie szkoły zamiast chipsów woleli kupić kredki, które trafiały do dzieci potrzebujących wsparcia.

Zebranych artykułów szkolnych szkolnych było tak dużo, że trafiły w dwa miejsca. Pierwsza część trafiła do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Wyszogrodzie, druga natomiast na oddział onkologii Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie, do niezwykle dzielnych dzieci, którym przyszło zmierzyć się z groźnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.

Na ręce policjanta trafiły podziękowania od dzieci z placówki opiekuńczej i szpitala. On jednak najbardziej cieszy się z tego, że mógł pomóc i wywołać uśmiech na twarzy dziecka.

mł. asp. Agnieszka Dzik

 

  • Dyrektor placówki opiekuńczej i przedstawiciele SP w Śladowie
  • Personel szpitala dziecięcego
  • Podziękowanie z placówki opiekuńczo - wychowawczej
  • Podziękowanie ze szpitala dziecięcego
Powrót na górę strony