Aktualności

Odprawa koordynacyjna kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i 62 Batalionu WOT w Radomiu

Już prawie od dwóch miesięcy radomscy policjanci wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej przeprowadzają patrole prewencyjne oraz patrole nadzorujące mieszkańców regionu objętych kwarantanną.

 

Podczas odprawy, która odbyła się w dniu 12 maja br., w radomskim batalionie, kadra dowódcza Komendy Miejskiej Policji i 62 Batalionu Lekkiej Piechoty omówiła dotychczasową współpracę oraz wytyczyła jej dalsze kierunki. Podkreślone zostało, że wspólna realizacja zadań podczas trwania epidemii koronawirusa znacząco wpływa na bezpieczeństwo publiczne  w Radomiu i powiecie radomskim oraz jest pozytywnie odbierana przez mieszkańców.


            "Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy radomskich terytorialsów z moim funkcjonariuszami. Uważam, że dzięki zwiększonej ilości patroli, które są wspomagane przez żołnierzy, możemy podnieść poziom bezpieczeństwa na naszym terenie. Jestem mile zaskoczony wysokim poziomem ich wyszkolenia, a moi podwładni bardzo chętnie biorą udział w patrolach wraz z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej i doceniają ich zaangażowanie." – mówi podinspektor Robert Hodio, Komendant Miejski Policji w Radomiu.


            "Jako Dowódca Batalionu jestem usatysfakcjonowany tą współpracą, która  z całą pewnością wpływa nie tylko na podniesienie poziomu wyszkolenia moich żołnierzy, ale również pozwala im zdobyć bezcenne doświadczenie, w  zakresie, którego nie da się nabyć podczas cyklicznych szkoleń rotacyjnych. Jestem pełen uznania dla funkcjonariuszy radomskiej Policji i moich żołnierzy, że w tak szybkim tempie osiągnęli zgranie podczas realizacji tych zadań. Uważam, że nasze wspólne działanie, jest wartością dodaną dla wspierania lokalnych społeczności, w tym trudnym dla ludności cywilnej okresie." -  podsumowuje podpułkownik Łukasz Baranowski, Dowódca 62 Batalionu Lekkiej Piechoty

 

Powrót na górę strony