Kolejne śmiertelne potrącenie – apelujemy o ostrożność - Aktualności - KMP w Radomiu

Aktualności

Kolejne śmiertelne potrącenie – apelujemy o ostrożność

Data publikacji 22.01.2019

W poniedziałek na terenie gminy Jedlińsk doszło do potrącenia, w wyniku którego zginął mężczyzna. Apelujemy o ostrożność i przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy, że odblaski ratują nasze życie.

Do zdarzenia doszło po godz. 17 w miejscowości Kruszyna. Pojazd marki opel zafira, którym kierował 52-letni mieszkaniec powiatu radomskiego potrącił leżącego na drodze mężczyzna, który zginął na miejscu zdarzenia. Policjanci ustalają tożsamość mężczyzny.

Wypadek miał miejsce w terenie niezabudowanym, nieoświetlonym, a mężczyzna nie miał żadnych elementów odblaskowych.
 
Pieszy poruszając się po zmroku, na nieoświetlonym odcinku drogi często nie zdaje sobie sprawy jakie powoduje zagrożenie. Ubrany w ciemną odzież, bez odblasku, jest kompletnie niewidoczny dla jadących pojazdów. W ten sposób bezmyślnie ryzykuje własne zdrowie i życie. Należy pamiętać, że w konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze jest na straconej pozycji. Nie chroni nas  zderzak, karoseria samochodu, pasy bezpieczeństwa czy poduszka powietrzna.  Przypominamy  o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy, że odblaski ratują nasze życie. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 30 - 40 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie.

Justyna Leszczyńska

 

Powrót na górę strony