VIII PROFILAKTYCZNA GRA MIEJSKA W PRZASNYSZU - Aktualności - KPP w Przasnyszu

Aktualności

VIII PROFILAKTYCZNA GRA MIEJSKA W PRZASNYSZU

Data publikacji 05.10.2018

Już po raz ósmy w Przasnyszu odbyła się „PROFILAKTYCZNA GRA MIEJSKA” o Puchar Burmistrza Miasta Przasnysza w której uczestniczyło 130 młodych mieszkańców naszego powiatu.

                W minioną środę  3 października 2018 roku   na terenie Przasnysza została przeprowadzona VIII Profilaktyczna Gra Miejska dla dzieci i młodzieży. Tego dnia mieszkańcy naszego miasta mogli zobaczyć  grupki młodych ludzi, które wykonywały przeróżne zadania przygotowane dla nich w instytucjach , które włączyły się w grę oraz realizację Programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”.  W grze uczestniczyło 13 drużyn: uczniów  szkół podstawowych, gimnazjów , szkół średnich, a także zuchów i harcerzy – razem około 200 osób. Gra rozpoczęła się o godzinie 8.00 przed Ratuszem na Rynku Miejskim  gdzie uczestników  zapoznano z  zasadami gry. Każda drużyna otrzymała kopertę zawierającą  mapę miasta  z zaznaczonymi punktami zadaniowymi. Wykonanie poszczególnych zadań było punktowane, a największa liczba zebranych punktów  decydowała o zwycięstwie. Zadania które uczestnicy gry musieli wykonać wymagały od nich sprawności fizycznej, spostrzegawczości oraz wszechstronnej wiedzy. 

Podsumowanie gry odbywało się o godz. 14.00  w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu . W czasie oczekiwania na werdykt  jury  wszyscy uczestnicy  mogli obejrzeć pokaz sztuk walk w wykonaniu żołnierzy z Przasnyskiej Jednostki Wojskowej, oraz pokaz elementów bezpieczeństwa w ruchu drogowym a także  ratownictwa medycznego.

Zwycięzcami VIII Profilaktycznej Gry Miejskiej o Puchar Burmistrza Miasta Przasnysz w grupie najmłodszych wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu a w grupie starszej drużyna z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego  w Przasnyszu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w grze. A zwycięzcom  serdecznie gratulujemy.  

Powrót na górę strony